کدوم بهتره ؟! (مقایسه سیستم عامل اندروید و ویندوز در مانیتور خودرو)


 

مانیتورهای موجود در بازار با دو سیستم عامل (ویندوز و اندروید) ارائه می شوند که بسته به نیاز کاربر مورد استفاده قرار میگیرند

تاریخ به وضوح نشان می دهد که چگونه ویندوز CE (شرکت مایکروسافت) برتری بیشتری نسبت به هر یک از رقیبانش داشته است. ولی تا زمانی که اندروید پا به میدان نگذاشته بود.

با وینکامارکت در این بخش به مقایسه دو سیستم عامل اندروید و ویندوز می پردازیم

  • تنظیمات برگزیده:

ویندوز CE یا WinCE به سادگی و کارآیی شهرت داره. در واقع، آن چیزی را که مشتری انتظار داره رو ارائه میده.

درنقطه مقابل ، سیستم عامل اندروید معکوس چنین جریانی است و عملکردهای زیادی در اختیار کاربر میذاره که کار با اون به مراتب بسیار پیچیده تر و دشوار می کنه و ممکن هست کاربر هنگام استفاده منجر به خطاهای بیشتری بشه.

از طرف دیگر ، سیستم عاملی که بیشترین عملکرد و قابلیت مناسب را در خودرو فراهم کنه میتونه با وجود پیچیدگی، باز هم پیروز رقابت باشه.

  • قابلیت ها:

اگر اهل قابلیت های جدید و تکنولوژی هستید، طیف وسیعی از قابلیت ها رو سیستم عامل اندروید در اختیارتون میذاره که از این نظر جایگاه بالاتری نسبت به ویندوز داره. ساده ترین راه برای یک مقایسه واضح، بررسی قابلیت های هر یک در انتهای این مقاله است.

  • اعتبار و سابقه:

یک دهه سابقه WinCE هر کسی را که جرات به چالش کشیدن داشته باشد، از بین می بره. امروزه ، اندروید شهرت ترسناکی پیدا کرده و بدنبال اون بیش از حد فراگیر و توانمند شده که این رو هرکسی میدونه!

  • عملکرد:

با توجه به این که سیستم عامل ها به طور مداوم با به روزرسانی های نرم افزار جذاب تر و بدون ایراد می شن، وقتی صحبت از مشخصات فنی میشه، WinCE به فضای مطمئن، ساده و روان خودش میباله که معتقد هست به دور از پیچیدگی باشه. اندروید هم  به دلیل ویژگی های اضافی بیش از حدی که داره به پردازنده های خودش افتخار میکنه که میتونه محیطی باز در اختیار کاربر بذاره که خود  کاربر اونو شخصی سازی کنه.

  • قیمت:

حالا با مطالعه تا این قسمت، ممکنه تمایل به تصمیم گیری سریع داشته باشین. ولی واقعیت اینه که اندروید بسیار گرانتر از WinCE هست. آیا این به دلیل ویژگی های چشمگیر و وسوسه انگیز اونه؟! یا اینکه این قیمت گذاری اشتباهه و ارزش خرید رو نداره!؟ این قیمت گذاری بیشتر به دلیل انعطاف پذیری محیط و نرم افزار و سخت افزار اندروید هست در مقایسه با سیاست های سختگیرانه WinCE.

 

سیستم عامل ویندوز Windows CE:

این سیستم عامل، با محیطی ساده، کاربردی و به دور از پیچیدگی میباشد.

برخی از قابلیت های سیستم عامل ویندوز:

جهت مشاهده توضیحات هر یک از موارد زیر؛ به روی آن کلیک کنید

سیستم عامل اندروید Android:

این سیستم عامل (علاوه بر دارا بودن قابلیت های ویندوز)

محیطی باز را در اختیار کاربر قرار میدهد که کاربر میتواند برنامه و اپلیکیشن های مورد نیاز خود را (همانند یک گوشی اندروید) به روی حافظه داخلی مانیتور نصب کند.

نکته:

نوع سیستم عامل مانیتور ، به سازگار بودن مانیتور با گوشی کاربر ، رابطه ای ندارد،

در واقع مانیتورهای اندروید و ویندوز ، هر دو به گوشی های اندروید، آیفون و ویندوزفون متصل میشوند.

 

  • پیشنهاد ما:

وینکامارکت با تعصب به روی این مسئله نگاه نمیکنه و همچنان هر دو سیستم عامل WinCE و Android رو آماده ارائه کردن داره، چون هرکدوم فوایدی رو داره و اینکه نیازهای مشتریان متنوع هست قابل احترامه.

+ منبع: وینکامارکت

 


برای بهترین انتخاب با ما تماس بگیرید و اطلاعات بیشتر کسب کنید،

شما با مشاوره ی رایگان و با حوصله ی ما؛

میتونین بهترین برند و مدل و سیستم عامل رو با توجه به نوع نیازتون انتخاب کنین

  ارتباط از طریق واتساپ