آموزش انتقال تصویر موبایل به مانیتور (میرور لینک)

آموزش میرور کردن صفحه گوشی روی مانیتورهای اندروید خودرو:

در این آموزش سعی شده تا یکی از قابلیت ها و ویژگی های مانیتورهای اندروید مورد بررسی قرار گیرد و همانطور که می دانید در برنامه ای که با عنوان easy connect در مولتی مدیای شما قرار دارد این قابلیت را پیدا میکنید تا توسط آن گوشی و یا تبلت خود را از طریق wifi بدون کابل به مانیتور وصل کرده و تصاویر مورد نظر خود را به اشتراک بگذارید مثلا فردی در صندلی عقب تصاویر مورد نظرش را روی مانیتور اصلی خودرو نمایش دهد. که مطمعنا این قابلیت کاربردهای خاص دارد و در حالت عادی نیازی به آن نیست چون خود مانیتور دارای سیستم اندروید بوده و همه قابلیت های یک گوشی اندروید را دارد و در اصل این قابلیت برای مانیتور های ویندوزی کاربرد بیشتری دارد که کاربر میتواند با اتصال تلفن خود از امکانات بیشتر اندروید روی مانیتور ویندوزی استفاده کن و در مانیتور های اندروید بیشتر برای کاربردهای خاص استفاده می شود.

.

حال چون اتصال گوشی های اندروید و ایل برای بسیاری از دوستان مشکل بود فیلم آموزشی زیر را تهیه کردیم که به شرح نحوه اتصال هر ۲ مدل گوشی به ترتیب میپردازیم :

 

نکته ۱ : در نهایت دقت داشته باشید اتصال از این طریق با گوشی های آیفون بسیار ساده تر بوده و پس از فعالسازی اولیه با ۲ کلیک می توانید صفحه ایفون را روی صفحه خودرو میرور کنید. که البته تنها امکان نمایش را خواهید داشت و امکان کنترل توسط تاچ خودرو را نخواهید داشت .

.

نکته ۲ : جهت استفاده حرفه ای از گوشی و سیستم عامل آیفون شما نیازمنده استفاده از دانگل های اپل یا اندروید کارپلی خواهید بود که میتوانید از سیستم عامل ios گوشی استفاده و با تاچ مانیتور خودرو آن را کنترل نمایید.

.

نکته ۳ : نکته آخر نیز برای گوشی های با سیستم اندروید کار کمی مشکل تر خواهد بود ، و ممکن است برای همه این امکان قابل اجرا نباشد و یا با تکرار زیاد به صورت شانسی فعال شود … 

در مرحله اول ابتدا نیاز است گوشی توسط کابل به دستگاه وصل شده و مود usb debuging فعال باشد و در صورتی که خوش شانس باشید به صورت اتومات با طی کردن مراحل در برنامه میرور خودرو یک نرم افزار روی گوشی شما نصب خواهد شد . در مرحله بعدی نیز اگر خوش شانس باشید میتوانید بدون نیاز به کابل و از طریق اتصال به wifi صفحه گوشی را مطابق آموزش فیلم میرور نمایید.

 

در نهایت دقت نمایید این آموزش مختص مانیتور های اندرویدی است و در مورد مانیتورهای فابریک کارخانه نمی باشد.